"Поетичні майстерні" - Записи редактора одного "САМвидаву" - Львів

        Редакційні Записи - 2005 рік. Автора!
Редактори

Про життя-буття одного хижака-критика в контексті суничної самвидав-полянки.28/0I/2006. Налаштування. Про конкурси .

    А хороша ж думка була! Так, вона ще актуальна, але, але... Зв'язати поміж собою існуючі в Україні поетичні конкурси, зв'язати саме відкритим ставленням до маловідомого автора. Дати йому можливість бути побаченим іншими, самому глянути на конкурсних побратимів, - добре придивитися, відчути. Відчути вищу справедливість вироку жюрі не одномоментно і безпідставно, а як очікувану невідворотність. А до того брати участь у формуванні поглядів читачів, жюрі, наприклад, турботою щодо "виставлених" на конкурс творів, - рихтувати, поправляти, задумуватись, переосмислювати...
    Але... "Однією з умов нашого конкурсу "Vsdufcdfh" є анонімність поданих на конкурс творів. Які є можливості на вашому ресурсі для того, щоб автори самостійно публікували свої твори без зазначення авторства? Крім того, є ще одна умова: приймаються тільки твори, які раніше не публікувалися. Чи можна прирівнювати до публікації розміщення творів на вашому сайті? Чесно вам зізнаюся, з одного боку, ваша пропозиція вельми цікава, але з іншого боку, як її можна реалізувати?.."
    Ось так. Особисто я не бачу проблеми в завчасному оголошенні авторства того чи іншого твору - статус "інкогніто" - це проблема редакторів, на яких може вплинути ім'я того чи іншого автора, - а механізм публічності, який ми намагаємось здійснити, цю проблему викореняє.
    Крадіжка ж новонаписаної поезії у сучасних поетів підступними книговидавцями, чи там, о жах, колегами по перу і в очах читачів виглядає, як абсолютний нонсенс. Хороше означення до того всього чим ми займаємось, правда?

....................................................................


27/0I/2006. Початок. Про хижацькі задуми.

    - "Дрижіть нещасні!" Ні, якось зачовгано, потрібно інакше, коротко, акцентовано і непідкупно. - "Капець!".. Ні, і тут щось не грає. Взагалі, ресурс недовершений, жодних напівтонів, вигляд прісненький, ягідок обмаль, - жирненького, необачненького автора хіба заманиш? Поверхня має гарно переливатись, грати сонячними зблисками і тоді він прилетить. А що зараз? Якщо хто й залітає, приповзає, запливає - то з тих, хто тобою сам хоче поживитися. Акули пера, кровожерні позапросторові критики, майстри віртуальних єдиноборств... Модернізація і тільки модернізація! Іграшок підсипати різних, дзеркал і люстерок, гребінців і чистих е-аркушів? Потім вдягнути маску полагіднішу і за суничками!
....................................................................Матеріали надіслані нам із "Укрнету".
Між тим, дружньо застерігаємо - приведені імена і описи природніх
і неприродніх явищ можуть не відповідати дійсності.